Wiek przy chwilówce może mieć znaczenie

Wydawało nam się, że wystarczy być pełnoletnim, aby móc skorzystać z możliwości, jaką jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej? Może się okazać, że faktycznie trafimy na firmę pożyczkową, dla której będzie to wystarczający warunek, jednak w większości przypadków może się okazać, że samo posiadanie dowodu osobistego nie będzie wystarczało. Może być tak, że będziemy musieli się wpasować w określone widełki, które oznaczają, komu można takiej pożyczki udzielić, a komu nie.

Ścisłe granice wiekowe pożyczkobiorcy

Jeżeli zaczniemy czytać regulamin na stronie danej firmy pożyczkowej, to szybko może się okazać, że trafimy tam na informację o tym, że taką pożyczkę mogą uzyskać tylko osoby, które znajdują się w wieku między 21 lat a 70 lat. Dzieje się tak dlatego, że firmy te chcą się zabezpieczyć przed utratą pieniędzy. Zbyt młode osoby mogą jeszcze nie mieć stałego zatrudnienia, znowu takie w podeszłym wieku, mogą mieć problemy z pamięcią i mogą zapominać o spłacaniu rat.

Trzeba to sprawdzić

Warto zobaczyć, jak wygląda kwestia wieku w firmie, w której chcemy zaciągnąć pożyczkę, tak aby nie okazało się, że wypełniliśmy niezbędny wniosek, poświęciliśmy na to czas, a wyszło to zupełnie niepotrzebnie, bo nasz wniosek i tak nie będzie rozpatrzony, ze względu na wiek, w jakim się znajdujemy.

Im prędzej będziemy wiedzieli takie rzeczy, tym szybciej zaczniemy szukać ofert, w których będziemy spełniali wszystkie kryteria. To ważne, aby nasz wniosek w ogóle mógł być przyjęty do rozpatrywania. Dlatego wszystko trzeba dokładnie sprawdzić.